Vyliate., Zasnené.

Všetko najlepšie!

Milá Gabika, k Tvojim včerajším narodeninám Ti prajem…

Vieš čo?

Iba to, aby si bola taká, aká si. 
Aby si nemala nutkanie sa neustále meniť na niekoho, kým nie si. Aby si to bola stále len ty, ty a ty. Aby si odolávala nutkaniu sa niekomu páčiť. Aby si sa nebrala tak vážne. Aby si si každé ráno pri pohľade do zrkadla dokázala povedať: “Och, pristane ti to! A keď sa usmeješ, si kočka! Nezakrývaj si pol tváre rukami, keď sa rozosmeješ.”

Aby si bola taká aká si. 
Aj s  tou melancholickou dušou, aj s tým cholerickým škriatkom, ktorý v Tebe drieme a prebúdza sa, keď sa šípi nejaké nebezpečie.

Mám Ťa rada.
Ja viem, že boli chvíle, kedy by som práve Teba označila za tú osobu, ktorú mám na svete najmenej rada. Ale už je to za nami. Teda snažím sa o to, každý – každučký deň! Prepáč mi, ak sa mi to z času na čas nedarí. Prepáč mi, keď mám nutkanie Ťa vyťahať za pačesy, keď urobíš niečo slabošské. Prepáč mi, keď sa na Teba hnevám, že plačeš – len tak pre nič za nič, keď sa cítiš osamelo, či keď sa Ti tým chaosom, čo cítiš rozbúcha srdce tak, že sa nevie upokojiť.

Chcem sa naučiť narábať s Tvojimi pocitmi. Chcem Ťa chápať, že aj napriek rodine, ktorá by Ťa nedala za nič na svete a aj napriek niekoľkým vzácnym priateľom, ktorí by na Teba tiež nedali dopustiť – sa dokážeš aj uprostred ulice rozplakať, že sa cítiš sama. Chcem Ti pomôcť so zmätkom, ktorý v sebe máš, s neistotou, ktorú cítiš….

Chcem, aby si sa so mnou dokonale spojila. So mnou. S vílou, ktorú si sa rozhodla ukázať svetu. Nebolo to jednoduché, ja viem. Ja dobre rozumiem, že si sa bála pohŕdania, posmeškov, ukazovania prstom, že to predsa nie si ty! Ale ty si sa rozhodla ma pustiť von a  dovolila si mi hovoriť – mňa, tú vílu, ktorá je na pohľad krehká a zraniteľná… a až príliš znalá všetkým tým (po)citom, ktoré prežívaš.

Ale pamätaj, že ak sa spojíme, budeme…

Najsilnejšie. 
Najodolnejšie.
Najužitočnejšie. 
Najnádhernejšie. 

A takéto 2in1 nás svet potrebuje.
Ver mi.

Si víla. Nezabudni. Kdekoľvek si.
Si víla.

Všetko najlepšie! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *